Kaytaş Yumurta - Kayseri Tavukçuluk Sanayi ve Tic. A.Ş.

Ana sayfa > Kaytaş Yumurta - Kayseri Tavukçuluk Sanayi ve Tic. A.Ş.

  ŞİRKET TARİHÇESİ

10.05.1985 tarihinde kurulmuştur. Önce kiralık bir dükkanda yumurta satışına başlanmıştır. Çok ortaklı kurulan şirketimiz halen bu yapısını muhafaza etmektedir. 

09.09.1995 tarihinde yem fabrikasında üretime başlanmıştır. 10.09.2003 tarihinde damızlık tesisleri ve akabinde kuluçka tesisleri devreye sokulmuştur. 

Yarka ve yumurta kümesleri proje aşamasındadır.

 ŞİRKET PROFİLİ

- Yumurta

Toplam 1.250.000 adet tavuk kapasiteli bölgenin en büyük yumurta üreticisidir.

Firma ortaklarına ait kümeslerde üretim yapılmaktadır.

Türkiye'den yapılan yumurta ihracatında haklı bir üne sahip olan firmamız kalite konusunda tavizsiz tutumuyla ve açıkladığı fiyat politikasıyla bir istikrar abidesidir.

Üreticiye her türlü teknik desteği sağlayan firmamız aynı zamanda Dentaş A.Ş.'nin bölge bayisidir.

- Yem

Ankara asfaltı 17.km de kurulu yem fabrikamız 09.09.1995 tarihinde faaliyete girmiştir. Saatte 17 ton üretime sahip bölgenin son teknoloji ile üretim yapan yem fabrikası; 20 dönüm alan üzerine kurulu her biri 900 ton depolama kapasiteli 10 adet çelik silo ve 2000 m2 kapalı hangardan oluşmaktadır.

Kanatlı büyükbaş ve küçükbaş yem üretiminde üreticinin yanında olan yem fabrikamızın misyonu kalite, vizyonu doğru,kaliteli üretim, sloganı açıkça en iyisidir. Kurumumuz bölgesel bayi ağı sayesinde kanatlı üretimin yanında besi ve süt üreticisinin hizmetindedir.

- Damızlık (Kuluçka)

Adana yolu 20. km de faaliyette bulunan tesislerimiz 28 dönüm arazi üzerine 2003 yılında kurulmuştur.

Hollanda menşeli Bowans firmasının da Türkiye’deki bayilerinden birisi olan tesisimizde steril ortamda üretim yapılmaktadır.

Civcivine garanti veren yegane kuruluştur.